Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_ajalugu2.php on line 8

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_ajalugu2.php on line 17
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - Kiriku ajalugu - Naiste töö Kirikus

Esileht Kiriku ajalugu Naiste töö Kirikus

Naiste töö Kirikus

Emma Smith

Kiriku rajamisest alates on naised ja mehed töötanud koos, et viia taastatud Jeesuse Kristuse evangeeliumi sõnum maailmale. Ustavad naised on juhtinud vankreid ja vedanud käsikärusid, hoolitsenud oma perede eest ja aidanud ehitada linnu. Nad on teeninud misjonäridena, kuulutanud evangeeliumi üle kogu maailma ja püüdnud vähendada kannatusi nii nende kodumaal kui ka mujal.

Emma Smith, prohvet Joseph Smithi naine, oli üks esimesi kirjutajaid Mormoni Raamatu tõlkimise juures. Ta aitas Josephit tagakiusamiste ajal ja osales Kiriku ülesehitamisel. Emma Smithist sai esimene Abiühingu juhataja. Tänu tema kompetentsele juhtimisele ehitasid Kiriku naised üles selle organisatsiooni, millest sai arvatavasti suurim naiste organisatsioon maailmas.

Eliza R. Snow'st sai Abiühingu juhataja peale Emma Smithi. Ta oli hea kujutlusvõimega kirjutaja, kes komponeeris sadu kirikulaule ja kirjutas tekstid paljudele teistele, mida lauldakse Kirikus tänase päevani. Ta oli samuti seotud Noorte Naiste ja Algühingu laste organisatsioonide loomisega.

Emma Smith ja Eliza R. Snow on ainult kaks tuhandetest naistest, kes oma energia, julguse ja usuga Jumalasse on kaasa aidanud Kiriku ülesehitamisele. Tänapäeval töötavad naised üle kogu maailma, et Kirikut üles ehitada ja tugevdada.

Kiriku algusaastad

Edasi läände!

Kiriku prohvetid

Kirik 20. sajandil

Kirik Eestis

 

Loe lisaksAjalugu märksõnades

Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku ajalugu märksõnades.
Multimeedia

Kaardid, videoklipid ja fotod, mis seostuvad Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku ajalooga.

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik – kõik õigused reserveeritud.