Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_opetus.php on line 7

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_opetus.php on line 16
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - usk ja õpetused - Jeesus Kristus
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik
Esileht Usk ja õpetused Jeesus Kristus
Elav Kristus

Jeesus Kristus

Jeesus Kristus on Jumala Poeg. Taevase Isa juhatusel lõi Jeesus Kristus maailma (Jh 1:10; He 1:2). Ta on kogu inimkonna Päästja.

Kui Jeesus elas maa peal umbes 2000 aastat tagasi, elas ta oma elu täiuslikult. Ta õpetas nii sõnas kui teos, kuidas inimene peaks elama ja armastama nii Jumalat kui oma ligimest. Ta rajas Kiriku (Ef 4:11-14) ja jättis meile Jeesuse Kristuse evangeeliumi - organiseeritud ususüsteemi.

Oma elu lõpus kannatas Jeesus Ketsemani aias ja andis oma elu ristil, viies sellega lunastuse lõpule. Oma lepituse läbi päästis Ta kõik, kes jätavad maha oma patud ja järgivad teda (1Pe 2:21). Tänu Lepitusele andestatakse inimestele nende patud, kui nad neist meelt parandavad (Mormoni Raamat, Moosia 26:30).

Läbi ülestõusmise päästis Jeesus Kristus meid surmast. Kuna Tema ületas surma, saavad kõik inimesed ülestõusmise anni (Apostlite teod 24:15; 1 Ko 15:22). Peale seda maist elu on Jeesus Kristus meie kohtunik. (Apostlite teod 17:31, 10:42; Jh 5:21).

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - kõik õigused reserveeritud