Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_opetus.php on line 7

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_opetus.php on line 16
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - usk ja õpetused - Kirikuelu
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik
Esileht Usk ja õpetused Kirikuelu
Kiriku koosolekudUsulised kombed ja talitused

Kirikuelu

Kiriku kohalikke üksusi kutsutakse kogudusteks. Meest, kes juhatab kogudust, kutsutakse koguduse juhatajaks. Ta on koguduse liige, kes töötab Kirikus vabatahtlikuna. Kuna Kirikul pole palgalist vaimulikkonda, tehakse kõik Kirikus vabatahtlikkuse alusel.

Kirikuliikmed kohtuvad pühapäeviti, et Jumalat kummardada. Kõik on alati teretulnud nendele koosolekutele. Nädala sees, välja arvatud esmaspäeval, toimuvad Kirikus erinevad üritused erinevatele huvi- ja eagruppidele.

Mehed (ka posid vanuses 12-18) kuuluvad preesterluse kvoorumitesse või rühmadesse. Naised tegutsevad Abiühingus (vaata ka Naised Kirikus ja Naiste organisatsioonid). Noored on kas Noorte Meeste (poisid vanuses 12-18) või Noorte Naiste (tüdrukud vanuses 12-18) organisatsioonides (vaata Töö laste ja noortega). Ka Algühingu lastele (vanuses 3-11) on palju tegevust (vaata Töö laste ja noortega).

Spordiüritused, kontserdid, matkad, teatrietendused, kirikuteemalised sümpoosionid, tantsuõhtud ja ballid ning noorte konverentsid on peredele suunatud üritused, kuhu on teretulnud ka külalised.

Kiriku liikmed tähistavad Jõulupühi ja Ülestõusmispüha, sest need kaks püha tähistavad vaimses mõttes maailma kõige tähtsamaid sündmusi, nimelt Jeesuse Kristuse sündi, surma, kannatusi ja ülestõusmist. Kiriku liikmed tähistavad ka oma kodumaal kohalikke ja rahvuslikke tähtpäevi, samuti sünnipäevi, aastapäevi ning perekondlikke tähtpäevi.

Vaata ka:

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - kõik õigused reserveeritud