Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_opetus.php on line 7

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_opetus.php on line 16
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - usk ja õpetused - Kirikus teenimine
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik
Esileht Usk ja õpetused Kirikus teenimine



Kirikus teenimine

Oma elu jooksul teenivad Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku liikmed mitmetes Kiriku kutsetes nii koguduse, vaikonna (ringkonna), piirkonna kui ka ülemaailmsel tasandil. Pea kõikides Kiriku kutsetes teenitakse vaid piiratud aja, enamasti 3-9 aastat. Kutsumine nendesse vabatahtlikesse kutsetesse saab teoks vastava Kiriku juhi poolt. Sama juht ka vabastab kutsetest. Üldistel kutsetes teenijate toetamistel lubavad liikmed neile nii moraalset kui ka tegelikku tuge.

Mõned kohustused on iga aktiivse kirikuliikme elu osa. Koduõpetuseks kutsutakse vaimset abi, mida pakuvad preesterluse hoidjad kõikidele koguduseliikmetele. Lisaks on ka naistel oma abistamise programm, mida kutsutakse külastusõpetuseks.

Kiriku eriliseks huviks on levitada Jeesuse Kristuse evangeeliumi. Seepärast töötavad noored mehed ja naised (umbes 60 000) rohkem kui 100 erinevas riigis ja õpetavad kahe aasta vältel evangeeliumi rõõmusõnumit. Lisaks sellele on ka erilisi misjoniteenistusi, peamiselt vanematele inimestele, meditsiini, põllumajanduse, sotsiaaltöö, hariduse ja templitöö ning pereajaloo uurimise vallas. Kõik misjonärid rahastavad ise oma tööd, saades abi perelt, sõpradelt ja kohalikult koguduselt.

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - kõik õigused reserveeritud