Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_opetus.php on line 7

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_opetus.php on line 16
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - usk ja õpetused - Töö laste ja noortega
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik
Esileht Usk ja õpetused Töö laste ja noortegaTöö laste ja noortega

Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik õpetab, et inimene on Jumala vaimulaps, kes, tulles taevastest sfääridest, astub siia ellu läbi sünni. Seesugune nägemus lastest määrab ära ka Kiriku programmide sisu lastele ja noortele.

Algühing (3-11 aasta vanustele). Poistele ja tüdrukutele õpetatakse ühiselt Kiriku õpetusi vastavalt nende eale. Selle eesmärgiks on anda lapsele tema eale vastav arusaam sellest, kust me tuleme ja mis on selle elu eesmärk ning mis juhtub peale surma. Kirik soovib aidata neil hinnata ja mõista Jeesuse Kristuse lunastuse tähtsust ning õpetada neid austama ja armastama oma perekonda ja teisi inimesi. Selles vanusegrupis, 8-aastaselt, on lastel võimalus saada ristitud. Igat last püütakse aidata paremini mõista Kristuse õpetusi ja tegema teadlikku otsust ristimise ja Kiriku liikme kohustuste osas.

Noored Mehed ja Noored Naised (12-17 aasta vanused). Selles eas õpivad poisid ja tüdrukud eraldi klassides vastavalt nende erinevatele ülesannetele ja soolistele erinevustele. Samas kui poistele õpetatakse preesterluse kohustusi ja neid valmistatakse saama isadeks, õpetatakse tüdrukutele teisi asju, mis valmistaksid neid tulevaseks ema rolliks. Mõlematele õpetatakse perekonna ja hariduse tähtsust. Ühised tegevused spordi, kunsti, muusika ja tantsu vallas ning ühised teenistusprojektid ja noortekonverentsid valmistavad suurepärase tausta eluaegseteks suheteks ja sõprusteks.

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - kõik õigused reserveeritud