Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_opetus.php on line 7

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_opetus.php on line 16
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - usk ja õpetused - Pühakirjad
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik
Esileht Usk ja õpetused PühakirjadPühakirjad

Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik tunnustab järgnevaid raamatuid kui kanoniseeritud pühakirju:

Piibel – Vana ja Uus Testament.

Mormoni Raamat – pühakirjade kogumik, mis on võrreldav Piibliga. See sisaldab iidsete aegade prohvetite kirjutisi. Üks neist, Lehhi, elas Jeruusalemmas umbes 600 aastat enne Kristust. Jumala käsul juhatas Lehhi väikese grupi inimesi Ameerika mandrile. Nad kasvasid suureks rahvaks, keda juhatasid prohvetid. Mormoni Raamat on selle tsivilisatsiooni juhtide ja prohvetite kirjutiste kogumik. Seda kutsutakse Mormoni nime järgi, kes oli selle iidse tsivilisatsiooni üks viimaseid prohveteid. Mormoni Raamatu peamine sõnum, peale selle et ta on selle iidse rahva ning nende prohvetite kroonika, on ülestõusnud Jeesuse Kristuse misjonist ja õpetustest Ameerika rahvaste seas. Koos Piibliga tunnistab Mormoni Raamat, et Jeesus Kristus tõesti elas ja et Ta on Jumala Poeg ning kogu maailma lunastaja.

Õpetus ja Lepingud – kogumik taevalikest ilmutustest ja inspireeritud seletustest, mis Jumal on andnud 19. saj prohvetitele, et rajada ning juhatada oma Kirikut viimsetel aegadel.

Kallihinnaline Pärl – kogumik Joseph Smithi ilmutusi, tõlkeid ja kirjutisi.

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - kõik õigused reserveeritud