Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik
Esileht Esimese Presidentkonna sõnumid - 2014. aasta


Otsing aastate järgi2017201620152014201320122011201020092008200720062005Otsing autorite järgiThomas S. MonsonHenry B. EyringDieter F. UchtdorfGordon B. HinckleyJames E. FaustEsimese Presidentkonna sõnumid

jaanuar 2014 ESIMESE PRESIDENTKONNA SÕNUM

Parim aeg puu istutamiseks

President DIETER F. UCHTDORF

Vana-Roomas oli Janus alguste jumal. Teda kujutati tihti kahe näoga – üks vaatamas tagasi minevikku ja teine edasi tulevikku. Mõnedes keeltes on jaanuarikuu tema järgi nime saanud, kuna aasta algus oli nii järelemõtlemise kui ka plaanide tegemise aeg.

Loe lisaks...


 

veebruar 2014 ESIMESE PRESIDENTKONNA SÕNUM

Teeni Issandat armastusega

President THOMAS S. MONSON

Issand Jeesus Kristus õpetas: „Sest kes iganes tahab päästa oma elu, kaotab selle, aga kes iganes kaotab oma elu minu pärast, see päästab selle” (Lk 9:24).

Loe lisaks...


 

märts 2014 ESIMESE PRESIDENTKONNA SÕNUM

Teenimine ja igavene elu

President HENRY B. EYRING

Päästja on meile eeskujuks, kuidas isetult teenida. Tema täiuslik elu oli pühendatud Taevase Isa ja kõigi Isa laste teenimisele. Isa ja Poja ühine eesmärk on anda meile kõigile surematuse and ja igavese elu õnnistus (vt Ms 1:39).

Loe lisaks...


 

aprill 2014 ESIMESE PRESIDENTKONNA SÕNUM

Kindlalt kinnitatud ankur

President DIETER F. UCHTDORF

MƵne aja eest oli mul vƵimalus Ameerika Ɯhendriikide Alaska osariigi imelisel rannikul sƵita suure laevaga. Valmistudes laeva kaunil eraldatud rannal ƶƶseks ankrusse heitma, mƵtles kapten hoolikalt asukoha ja tingimuste Ć¼le, nagu tƵusu ja mƵƵna perioodid, vee sĆ¼gavus ja laeva kaugus ohtlikest takistustest

Loe lisaks...


 

mai 2014 ESIMESE PRESIDENTKONNA SÕNUM

Armastus – evangeeliumi olemus

President THOMAS S. MONSON

Me ei saa Jumalat tõeliselt armastada, kui me ei armasta oma rännukaaslasi sellel surelikul teekonnal.

Loe lisaks...


 

juuni 2014 ESIMESE PRESIDENTKONNA SÕNUM

Töö kiirendamine

President THOMAS S. MONSON

Kas teadsite, et 100. vai organiseeriti siis, kui taastatud Kirik oli 98 aastane? Vähem kui 30 aastat hiljem oli vaiade arv kasvanud juba 200-ni. Ja kõigest kaheksa aasta pärast oli Kirikus juba 300 vaia. Tänaseks on Kirikus rohkem kui 3000 vaia.

Loe lisaks...


 

juuli 2014 ESIMESE PRESIDENTKONNA SÕNUM

Südamete pöördumise lubadus

President HENRY B. EYRING

Minu ema Mildred Bennion Eyring kasvas üles Ameerika Ühendriikides Utah’ osariigis Grangeri farmikogukonnas. Üks tema vendadest, Roy, jätkas pere lambakasvatuse äri. Noore mehena veetis ta palju nädalaid kodust eemal. Ajapikku muutus ta Kiriku vastu ükskõikseks.

Loe lisaks...


 

august 2014 ESIMESE PRESIDENTKONNA SÕNUM

Jumala lõikus

President DIETER F. UCHTDORF

Kord töötas keegi Christa nimeline naine väikeses seemnefirmas. Ta armastas oma tööd. See oli määratu ime, et igal tema müüdud tillukesel seemnel oli võime muutuda millekski täiesti imetlusväärseks – porgandiks, kapsaks, või isegi võimsaks tammepuuks.

Loe lisaks...


 

september 2014 ESIMESE PRESIDENTKONNA SÕNUM

Kas me oleme valmis?

President THOMAS S. MONSON

Selle koha lähedal, kus ma kunagi elasin ja teenisin, juhtis Kirik linnukasvatuse projekti, kus töötasid peamiselt kohalikest vaiadest pärit vabatahtlikud. Enamasti oli see efektiivselt juhitud projekt, mis tõi piiskopi laohoonesse tuhandeid värskeid mune ja sadu kilosid ette valmistatud linnuliha. Mõnikord tähendas vabatahtlikuks linnatalunikuks olemine aga vesivillidega kaetud käsi ning mõru meelt ja südant.

Loe lisaks...


 

oktoober 2014 ESIMESE PRESIDENTKONNA SÕNUM

USU PALVE

President HENRY B. EYRING

Palve on midagi enamat kui sõnad, mida me Jumalale ütleme. See on kahepoolne suhtlus Jumala ja Tema laste vahel.

Kui palve toimub nii, nagu see peaks, siis väljendaksime me oma südame tundeid lihtsate sõnadega. Taevaisa vastab tavaliselt, saates meile mõtteid ja tundeid. Ta kuuleb alati meie siirast palvet, kui me palvetame, olles valmis Temale kuuletuma, ükskõik milline on Tema vastus ja millal see tuleb.

Loe lisaks...


 

november 2014 ESIMESE PRESIDENTKONNA SÕNUM

Pane tähele oma jalasuunda

President THOMAS S. MONSON

Kui me vaatame Jeesuse kui meie eeskuju poole ja käime Tema jälgedes, võime naasta turvaliselt Taevase Isa juurde, et elada igavesti koos Temaga.

Mu kallid vennad ja õed, ma tunnen end täna teie ees seistes alandlikuna. Ma palun teie usku ja palveid, kui ma teiega oma sõnumit jagan.
Kõik meist alustasid imelist ja olulist teekonda, kui me lahkusime vaimumaailmast ja sisenesime sellesse surelikkuse raskesse etappi. Meie maise eksistentsi peamine eesmärk on saada lihast ja luust keha, saada kogemusi, mis võivad tulla ainult taevastest vanematest lahus olles, ja näha, kas me peame käske.

Loe lisaks...


 

detsember 2014 ESIMESE PRESIDENTKONNA SÕNUM

Täitke maailm Kristuse armastusega

President DIETER F. UCHTDORF

Jõuludele mõeldes mõtleme tihtipeale kingituste tegemise ja saamise peale. Kingitused võivad olla osa vahvast traditsioonist, ent need võivad ka kahandada selle hooaja lihtsat ülevust ja juhtida meie tähelepanu kõrvale Päästja sünni tähendusrikkalt tähistamiselt.

Loe lisaks...


 

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - kõik õigused reserveeritud